Które kosmetyki są eko?

Ekologiczne

Mimo postępującej chemizacji środowiska, zdecydowana ilość osób woli pozostać wierna dobroczynnemu działaniu składników naturalnych.

Nic w tym dziwnego, wszak ludzie, w celu leczenia i pielęgnacji własnego ciała, od wieków korzystali z dobrodziejstw natury, stosując różnego rodzaju wywary czy też mieszanki pozyskiwane z ziół, kwiatów, owoców i warzyw.

Właśnie z myślą o osobach pragnących pielęgnacji tak skutecznej jak i delikatnej oraz w pełni bezpiecznej, powstały eko kosmetyki.

Eko kosmetyki to produkty ekologiczne pozbawione znacznej domieszki chemii.

Aby uznać dany kosmetyk za produkt „eko” minimalna zawartość obecnych w jego składzie substancji pochodzenia naturalnego powinna wynosić 95%.
Ilość występujących w jego składzie parabenów nie może przekroczyć 5%.

Przyznawaniem produktom „eko” certyfikatów stwierdzających ich faktyczny, w pełni naturalny skład, zajmują się niezależne organizacje certyfikujące.

Do najpopularniejszych z nich zaliczyć należy przede wszystkim Ecocert, Cosmebio, Demeter, BDIH (Bundesverband Deutsche Industrie und Handelsunternehmen für Arzneimittel, Reformwaren, Nahrungsergänzungsmittel und Körperpflegemitte) i IHTK (Internationaler Herstellerverband gegen Tierversuche in der Kosmetik).

Scroll to top